
10.04.2026 | Tlačové správy
Aj náš mestský úrad sa zapája do celoslovenskej iniciatívy Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorá pomáha deťom cítiť sa bezpečne a vedieť, kde hľadať pomoc.
Na našich dverách pribudla nálepka Bezpečné miesto. Označuje inštitúcie, kde môžu deti a mladí ľudia požiadať o pomoc a kde sú pripravení ich vypočuť a nasmerovať ich ďalej. Obrátiť sa môžu už aj na zamestnancov nášho mestského úradu, ktorí ich vypočujú, poskytnú im základnú podporu a bezpečný priestor na rozhovor.
Keď sa cítia ohrozené, osamelé alebo zažívajú šikanu či násilie pomoc nájdu v kancelárii č. 106 na 1. poschodí.
Našim úsilím je, aby dieťa nezostalo na problém samo – ale aby dostalo pochopenie, podporu a bezpečné nasmerovanie na ďalšiu odbornú pomoc.





