Legendárny muzikál Na skle maľované sa opäť vracia

Muzikál bude mať po nútenej „korona“ pauze limitovanú sériu predstavení v novom a atraktívnom priestore STARS auditoria od 18. mája 2023. Režisér Ján Ďurovčík netajil svoju radosť: „Som rád, že ideme opäť hrať. Na skle maľované už hráme 18 rokov a máme za sebou viac ako 500 repríz. Ľudia ho chcú stále vidieť. To mňa, ako každého umelca a tvorcu, vždy poteší.“

Ján Slezák – Lipová lyžka

V obsadení muzikálu Na skle maľované sa objaví aj skvelý Ján Slezák, ktorý má v hlavnej úlohe Jánošíka podobne neodmysliteľný status ako Michal Dočolomanský v historickej verzii. Okrem skúsených a overených hercov budú mať priestor aj nováčikovia: „V úlohe Anjela bude Zuzanu Tlučkovú alternovať Zuzana Vačková. V postave Smrti sa predstaví Kristína Vrecková, ktorá už má za sebou účinkovanie vo viacerých svetových muzikáloch v hlavnej úlohe,“ upresňuje Ján Ďurovčík.

Na skle maľované patrí k najúspešnejším hudobno-divadelným predstaveniam na Slovensku. Pôvodné dielo sa za posledných 50 rokov dostalo na pódiá vo viacerých naštudovaniach, pričom súčet štyroch hlavných divadelných naštudovaní presahuje dvetisíc repríz. Od mája sa v STARS Auditoriu môžu návštevníci a fanúšikovia tešiť na nielen tradične skvelé spevácke, herecké a tanečné výkony, ale aj na skvelé hudobné podklady, ktoré pripravil Henrich Leško a na výbornú verziu prebásnených textov, ktoré sú dielom Ľubomíra Feldeka.

Divadelní kritici a muzikológovia už dlhodobo debatujú, či Na skle maľované je naozaj plnokrvný muzikál alebo „iba“ hra so spevmi a tancami. Zhoda je na tom, že najmuzikálovejšia je verzia režiséra Jána Ďurovčíka, ktorá je uvádzaná už od roku 2005.

Vstupenky na predstavenia Na skle maľované v máji a v júni sú v predaji na stránke STARSauditorium.sk.

„Strhujúca pestrá podívaná s bohatými tanečnými číslami…“ scena.cz

„Nepochybujte o tom, že je naozaj na čo sa tešiť,“ denik.cz

„Nekontrolovateľné salvy smiechu, slzy v očiach a zimomriavky,“ topky.sk

„Režisérom a choreografom predstavenia je Ján Ďurovčík, ktorý je známy svojou schopnosťou organicky prepojiť prvky moderného a ľudového divadelného a tanečného umenia,“ sme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *