Multižánrový festival tvorivosti TVOR•BA 2023

Neprofesionálni umelci z celého Slovenska počas 4. ročníka festivalu TVOR•BA zaplnia bratislavské divadlá, galérie, kinosály aj mesto. Po dvojročnej prestávke vznikne v Bratislave opäť priestor na vzájomné inšpirácie a radosť z tvorivosti.

Sklenky, hlinky, guľky – nostalgické poklady nášho detstva. Existovali už v starovekom Egypte, našli sa v troskách Pompejí, hrávali ich indiánske kmene, naši rodičia, prarodičia, aj my sami sme ich nosili vo vrecku. Guľôčky sa stretávali v jamke, cestou sa oťukávali, posúvali, až pokým v jednom priestore nevytvorili pestrý húf. Takýmto rozmanitým miestom stretnutí a vzájomných impulzov sa opäť stane festival TVOR•BA.

Viete, ako sa vyvolávajú fotografie pomocou kávy? Ako sa dá výtvarne experimentovať so starými filmovými pásmi alebo sa naučiť rýchlo a bezbolestne tancovať skakanu zo Šarišského Jastrabia?

To všetko si budú môcť vyskúšať a naučiť sa návštevníci festivalu TVOR•BA počas sprievodného programu. Bratislavčania sa môžu tešiť na koncerty, divadelné a folklórne predstavenia, literárne besedy, filmové projekcie, výstavy fotografií a výtvarnej tvorby.

Už štvrtý rok do hlavného mesta prídu najlepší neprofesionálni umelci z celého Slovenska – víťazi celoštátnych postupových súťaží vyhlasovaných Národným osvetovým centrom. 

Jednotlivé programy sa budú odohrávať v bratislavskom Starom Meste v Národnom osvetovom centre, vo V-klube, v Dome umenia, Teatre Colorato a na ďalších miestach. Festival slávnostne otvorí happening vo večerných hodinách v Dome umenia na Nám. SNP č. 12 vo štvrtok 9. marca 2023.

Festival TVOR•BA je určený pre všetkých, ktorí umelecky tvoria, pre tých, ktorí majú radi umenie alebo sa o ňom chcú dozvedieť viac. Organizuje ho Národné osvetové centrum, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach. 

Aktuálne informácie o programe budú postupne uverejňované na www.tvor-ba.skhttps://www.facebook.com/festivalTvorBA alebo https://www.instagram.com/festivaltvorba/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *