Masážne loptičky – malá, no účinná zbraň proti bolesti svalov

Nestoja veľa, schováte ich do vrecka, no ich schopnosti rozhodne netreba podceňovať. Masážne loptičky málokedy bývajú centrom nášho záujmu, avšak dokážu nám veľmi rýchlo uľaviť od nepríjemnej bolesti, stuhnutého svalstva, alebo pripraviť naše telo na tréning. Sú nielen praktickým darčekom pre každého športovca, ale využije ich naozaj každý.

Výhody, vďaka ktorým si masážne loptičky obľúbite aj vy

Masážne loptičky vám do života dokážu priniesť mnoho benefitov a bola by škoda si ich nedopriať. Toto sú tie najdôležitejšie:

 • Vďaka masážnym loptičkám si môžete dopriať príjemnú masáž úplne jednoducho aj sami, nepotrebujete chodiť za masérom ani hľadať ochotnú obeť medzi rodinnými príslušníkmi.
 • Vďaka masážnym loptičkám a valčekom môžete zahriať svalstvo pred náročným silovým tréningom a pripraviť ho na väčšiu záťaž, čím minimalizujete riziko vzniku svalovice.
 • Stláčaním svalov a svalových fascií sa uvoľňujú škodlivé látky a lepšie prekrvenie svalov zabezpečí, že sa rýchlejšie odplavia a svaly sa tak rýchlejšie zregenerujú.
 • Masážne loptičky vám pomôžu zvýšiť flexibilitu, znížiť riziko natrhnutia svalov pri cvičení a znížiť riziko zranení.
 • Ak ste to predsa len prehnali s cvičením a teraz vás trápi svalovica, príjemná uvoľňujúca masáž pomocou masážnej loptičky padne vhod.
 • Použitie masážnych loptičiek je veľmi jednoduché a zvládne ho naozaj každý.
 • Masážne loptičky sú cenovo dostupné a veľmi skladné, nezaberajú veľa miesta, takže si ich môžete brať so sebou aj keď niekam cestujete.
 • Masážne loptičky nevyužijú iba športovci, veľmi veľký význam majú aj pri rehabilitáciách a pri rekonvalescencii po zraneniach.
 • Masážne loptičky uvoľňujú nielen svalové napätie, ale aj stres a sú príjemným relaxačným prostriedkom po náročnom dni.
 • Ak máte sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu, masážne loptičky vám stimulujú prietok krvi, čo má priaznivý dopad na vaše zdravie.
 • Dokážu pomôcť aj pri boji s celulitídou, rozprúdiť krvný a lymfatický obeh, aby vypudili odpadové látky, ktoré sa zdržiavajú v tkanivách. Pravidelnou masážou si viditeľne spevníte pokožku.

Ako často môžete používať masážne loptičky?

Môžete to aj s masážnymi loptičkami prehnať? Samozrejme, všetkého veľa škodí a ani masáž nie je vhodné absolvovať príliš často, aby ste netrpeli svalovou únavou. Ak máte pocit, že to svaly potrebujú, môžete si dopriať masáž dvakrát až trikrát denne. Keď rozmasírujete spazmy, nie je na škodu ani jemný strečing danej svalovej partie, no nezabudnite svalom dopriať aj oddych po námahe, ideálne 24 hodín.
Čo sa týka dĺžky masáže, loptičku umiestnite na želanú oblasť a pohybujte telom dopredu a dozadu a tiež zo strany na stranu, aby ste rozmasírovali svaly. Jednotlivým oblastiam podľa veľkosti venujte približne 15 až 60 sekúnd, aby sa mohli uvoľniť, potom po chvíľke môžete opakovať ďalších 15 až 90 sekúnd. Nezabudnite správne dýchať.

Ktoré masážne loptičky budú ideálne pre vás?

Pri nákupe masážnych loptičiek máte viacero možností. Nemyslíme teraz farbu, ale predovšetkým tvar a tvrdosť, prípadne aj materiál. Vyberať si môžete z klasických loptičiek, ale aj dvojitých loptičiek, valčekov vyrobených z peny alebo silikónu, niektoré sú hladké, iné majú vrúbkovaný povrch. Ak sa vám zdá ťažké sa v ponuke zorientovať, pomôže vám ujasniť si, na aké partie a za akým účelom chcete danú loptičku používať. Citlivé tkanivá sa neodporúča masírovať príliš tvrdou loptičkou. Stávkou na istotu sú mäkké a hladké loptičky a dvojité loptičky, ktoré sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov.
Náš tip: Vyberte si masážne loptičky za super ceny tu: https://hop-sport.sk/masazne-lopticky/

Všetky loptičky a valčeky môžete používať kdekoľvek na tele, no vo všeobecnosti platí, že s dvojitými loptičkami a valčekmi sa vám ľahšie bude masírovať chrbtica a končatiny. Malé klasické loptičky sa hodia na masáž chodidiel, dlaní a sú oveľa praktickejšie na menšie svalové partie. Záleží len na vás, ktoré budú najviac vyhovovať vašim potrebám. Koniec koncov, prečo si nedopriať viacero druhov loptičiek podľa účelu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *