Kurzy prvej pomoci by mal zabezpečovať každý podnikateľ

Pracovných úrazov pribúda a každý majiteľ firmy by sa mal zamyslieť nad tým, ako je možné, že vo firmách, ktoré majú dobrú povesť a ponúkajú dobré služby a výrobky, sa môže stať aj takáto situácia. Niekedy stačí málo a stane sa úraz. Niekedy však majitelia nemyslia na bezpečnosť na pracovisku a okrem nekvalitných pracovných nástrojov neinvestujú do kvalitných ochranných prostriedkov.

Aby bola bezpečnosť zabezpečená na každom pracovisku, je potrebné zabezpečiť kurzy prvej pomoci.

Pre koho sú určené?

Sú určené pre ľudí, ktorých výkon profesie si vyžaduje znalosti týkajúce a podávanie prvej pomoci. Kurzy prvej pomoci potrebujú vodiči z povolania, žiadatelia o vodičské oprávnenie, zamestnanci rôznych firiem a samozrejme aj vodiči dopravnej zdravotnej služby. Často sa stáva, že o kurzy prvej pomoci majú záujem aj obyčajní ľudia, ktorí chcú pre každý prípad vedieť poskytnúť prvú pomoc a preto sa dobrovoľne prihlasujú na kurzy prvej pomoci.

Kurzy prvej pomoci trvajú osem hodín. Za tento čas sa naučíte zachrániť život zranenej osobe. Osvojíte si základne znalosti a zručnosti, čiže keby sa náhodou niečo stane a bude potrebné poskytnúť prvú pomoc, vy budete mať znalosti, aby ste túto prvú pomoc poskytli skôr, ako príde záchranka. Nikdy neviete, kedy takúto pomoc budete potrebovať aj vy. Častokrát, keď sa niečo stane, ľudia zraneného človeka odignorujú, pričom niekedy rozhodujú doslova sekundy. Na kurze prvej pomoci si vyskúšate rôzne životunebezpečné situácie. Je dobré vedieť základné informácie o záchrane ľudského života. Môže sa stať, že sa s tým niekedy stretnete, pokojne aj na pracovisku.

Ak vlastníte firmu, zabezpečte všetkým zamestnancom kurz prvej pomoci a neignorujte nákup kvalitného vybavenia firmy. Investícia do kurzov prvej pomoci určite nevyjde na zmar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *