ESET je štvrtý raz Firmou roka

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, sa po štvrtý raz stal Firmou roka. Ocenenie každoročne vyhlasuje týždenník Trend. Cenu na galavečeri v Slovenskom národnom divadle prevzal generálny riaditeľ spoločnosti a minuloročný víťaz kategórie Manažér roka Richard Marko.

„Hlavným faktorom rastu je pokračujúca obchodná penetrácia kľúčových trhov, kde ESET umiestňuje svoju produkciu riešení kybernetickej bezpečnosti pre firmy, štátnu správu i domácnosti,“ vysvetľuje umiestnenie spoločnosti ESET týždenník Trend. „Zhruba polovica príjmov prichádza z regiónu EMEA s typicky silnými krajinami ako Nemecko a Veľká Británia. Niečo vyše štvrtiny tržieb generuje Severná Amerika, kde ESET utrpel posilnením dolára voči euru. Tretím najvýznamnejším regiónom je Ázia a Pacifik, pričom práve v roku 2015 sa naplno rozbehla nová pobočka ESETu v Austrálii,“ pokračuje Trend.

Foto: Týždenník TREND

Bankou roka sa tento rok stala opäť Slovenská sporiteľňa, o titul poisťovne roka sa podelili ČSOB poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. Manažérom roka 2016 sa stal Šimon Šicko, riaditeľ herného štúdia Pixel Federation. Titul Investor roka 2016 získala automobilka Volkswagen Slovakia.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*