ESET je štvrtý raz Firmou roka

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, sa po štvrtý raz stal Firmou roka. Ocenenie každoročne vyhlasuje týždenník Trend. Cenu na galavečeri v Slovenskom národnom divadle prevzal generálny riaditeľ spoločnosti a minuloročný víťaz kategórie Manažér roka Richard Marko.

„Hlavným faktorom rastu je pokračujúca obchodná penetrácia kľúčových trhov, kde ESET umiestňuje svoju produkciu riešení kybernetickej bezpečnosti pre firmy, štátnu správu i domácnosti,“ vysvetľuje umiestnenie spoločnosti ESET týždenník Trend. „Zhruba polovica príjmov prichádza z regiónu EMEA s typicky silnými krajinami ako Nemecko a Veľká Británia. Niečo vyše štvrtiny tržieb generuje Severná Amerika, kde ESET utrpel posilnením dolára voči euru. Tretím najvýznamnejším regiónom je Ázia a Pacifik, pričom práve v roku 2015 sa naplno rozbehla nová pobočka ESETu v Austrálii,“ pokračuje Trend.

Foto: Týždenník TREND

Bankou roka sa tento rok stala opäť Slovenská sporiteľňa, o titul poisťovne roka sa podelili ČSOB poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. Manažérom roka 2016 sa stal Šimon Šicko, riaditeľ herného štúdia Pixel Federation. Titul Investor roka 2016 získala automobilka Volkswagen Slovakia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *