Vyhlásenie víťaza Ceny Oskára Čepana 2015

Organizátori Ceny Oskára Čepana vás pozývajú na slávnostné vyhlásenie laureáta 20. ročníka, ktoré sa uskutoční v sobotu 24. októbra 2015 v košickom kine Úsmev. Víťaza zo štyroch finalistov, ktorými tento rok sú Radek Brousil, František Demeter, Viktor Fuček a Ján Zelinka, bude vyberať medzinárodná odborná komisia. Novinkou jubilejného ročníka je ponuka celodenného sprievodného programu a vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko budú môcť návštevníci z iných miest pricestovať na vyhlásenie víťaza spoločne so špeciálne vypraveným vagónom. 

Cena Oskára Čepana je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 40 rokov (do roku 2014 bola hranica 35 rokov), patrí do medzinárodnej siete súťaží YVAA a na Slovensku ju realizuje Nadácia – Centrum pre súčasné umenie. O laureátovi 20. ročníka Ceny rozhodne v sobotu 24. októbra 2015 
medzinárodná odborná komisia v zložení Milena Bartlová (CZ), Monika Mitášová (SK), Joanna Rajkowska (PL), Adam Budak (PL/CZ), Peter Tajkov (SK) a Dušan Barok (SK/NO), spolu s prizvanou kurátorkou Tinou Kukielski (USA). Víťaz získa finančnú odmenu 2600 €, tiež 2 mesačný pobyt v New Yorku 
v spolupráci s organizáciou Residency Unlimited a po návrate možnosť realizovať samostatnú výstavu. Vďaka spolupráci s projektom K.A.I.R. – Košice Artist in Residence je tohtoročnou novinkou aj možnosť absolvovať ďalší dvojmesačný rezidenčný pobyt v Youkobo Art Space v Tokiu.

čepanČepan víkend v Košiciach


Počas celého sobotného popoludnia bude v Košiciach pripravený sprievodný program: návštevníci budú môcť spoznať architektúru Košíc na komentovanej prechádzke s Michalom Hudákom Východné pobrežie), osobne navštíviť ateliér vyznámeho sochára Jána Mathého a zúčastniť sa komentovanej prehliadky vo finálovej výstave priamo s finalistami a kurátorom výstavy.

Slávnostný ceremoniál a vyhlásenie víťaza prebehne o 20 hod v košickom kine Úsmev. Réžiu večera má v rukách výtvarník Erik Sikora.

Pre tých návštevníkov, ktorý nie sú z Košíc, bude v sobotu ráno zaradený 
špeciálny vagón vo vlaku Krka (ZSSK). Všetky podrobnosti k rezervácii je možné nájsť na: http://oskarcepan.sk/#cepan-vikend

Harmonogram Čepan víkendu


SOBOTA 24. OKTÓBRA 2015


15–17 hod (priebežne)
Návšteva Ateliéru Jána Mathého s výkladom jeho manželky Evy Mathéovej bude prebiehať priebežne v čase 15–17 hod. Prísť sa dá kedykoľvek v tomto čase. Adresa ateliéru: Horolezecká 1158/1, 040 01 Košice. Doprava: autobus č.29 zo Stanice na zastávku Atletická (príchod individuálne).

o 15.00 a o 16.30
Komentovaná prehliadka po (architektúre v) Košiciach s Mišom Hudákom (Východné pobrežie). Zraz na komentovanú prehliadku je o 15.00 a o 16.30 pred OD Dargov (Hlavná 2, 040 01 Košice) pri keramickom reliéfe od Imricha Vaneka. Pozrieme si Neologickú synagógu, v ktorej je filharmónia, zvyšky starého pivovaru, asanačné pásmo, najstaršie sídlisko v meste, opustený židovský cintorín a samozrejme nekonečné množstvo sôch.

18 hod
Komentovaná prehliadka s autormi a hosťujúcim kurátorom Barnabásom Bencsikom (HU) na výstave finalistov v DIG gallery, Strojárenská 3

20 hod
Slávnostné vyhlásenie víťaza v Kine Úsmev, – Kasárenské námestie, 040 01 Košice

22 hod
Afterpárty v Tabačka Kulturfabrik – Gorkého 1068/2, 040 01 Košice

NEDEĽA 25. OKTÓBRA 2015


10 –12 hod
Brunch s finalistami a víťazom COČ 2015 v Tabačke Kulturfabrik Výstava finalistov je prístupná návštevníkom v priestoroch DIG Gallery na Strojárenskej ulici 3 v Košiciach v termíne 15.10.- 16.10.2015 a v časoch pondelok až piatok od 12:00 do 18:00. Výstava bude otvorená aj v deň vyhlásenia víťaza 24.10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *