Košickí bábkari úspešní aj v Čechách a Poľsku

Bábkové divadlo v Košiciach privítalo jeseň návštevou medzinárodných divadelných festivalov v českej Ostrave a poľských Katowiciach.

Tri očarujúce príbehy z Dekameronu v predstavení „Karneval na popravisku“ prezentoval umelecký súbor Bábkového divadla v Košiciach na 11. bienále medzinárodného bábkarského festivalu SPECTACULO INTERESE, ktorý sa konal 4. – 9. 10.2015 v  Ostrave. Predstavenie zožalo zaslúžený aplauz prítomných divákov, ale aj divadelnej obce grupujúcej sa z tvorcov iných zahraničných divadiel (Nemecko, Fínsko, Kanada, Poľsko, Izrael a mnoho ďalších).

Na 12. Medzinárodnom festivale bábkových divadiel „Katowice – deťom“, ktorý organizuje poľské divadlo ATENEUM v Katowiciach, mali diváci možnosť vidieť hneď dve predstavenia z repertoáru košického bábkového divadla. Počas piatich festivalových dní, od 13.10.2015 do 17.10.2015, umelecký súbor uviedol rozprávku Braček Jelenček, na motívy Pavla Dobšinského, ktorá vychádza z folklórnych motívov východného Slovenska. Inscenácia Potkaniar, unikátne bábkové predstavenie podľa nemeckej legendy, očarila detského diváka aj dospelých, pretože rozprávkový základ tohto filozoficko – poetického diela je zrozumiteľný dospelým i deťom.

Hosťovanie a prezentácia tvorby Bábkového divadla v Košiciach bola možná vďaka projektu „Ochutnávka“ tvorby košického bábkového divadla“, ktorý finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky v rámci programu Pro Slovakia.

Bábkové divadlo v Košiciach – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja je jediné profesionálne divadlo svojho druhu na východnom Slovensku. Funguje od roku 1959 a od svojho vzniku má na konte 198 premiér.

IMG_0577

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *