21. medzinárodný festival lokálnych televízií v Košiciach bude diskutovať o situácii na Ukrajine

Dôležitou súčasťou festivalu sú každoročne pracovné stretnutia na aktuálne európske témy. Ich cieľom je hľadať odpovede, akým spôsobom a aké témy by mali prinášať televízie a nezávislí producenti. Tento rok budú prebiehať pod vedením mediálnych expertov nielen z krajín V4 a z Európy, ale do diskusií sa zapoja aj mediálni odborníci z Ukrajiny. Na príprave pracovných stretnutí spolupracuje festival s Európskym mediálnym centrom v Užhorode, ktoré je spoluorganizátorom festivalu u našich východných susedov.

“Jednou z kľúčových podmienok rozvoja občianskej spoločnosti v každej krajine, a pre Ukrajinu v tejto etape to platí zvlášť, je demokratizácia médií a vytvorenie podmienok pre fungovanie slobodných a nezávislých médií. Toto sú prioritné ciele, ktoré budú obsahom panelovej diskusie a následného workshopu, ktorý je prispôsobený úlohám médií, respektíve potrebám redaktorov a pracovníkov lokálnych, mestských a regionálnych televízií z Ukrajiny.” Vysvetľuje Eva Děkanovská, riaditeľka festivalu.

Európske mediálne centrum vytipovalo niekoľko novinárov printových aj elektronických médií na Ukrajine. Je medzi nimi predseda Národného zväzu novinárov na Ukrajine či politológ Oleg Chavič, ale aj televízni a píšuci novinári vybraných ukrajinských médií.

“Festival je zdrojom inšpirácie, spoznávania hodnôt, princípov, vzťahov a otázok, ktorými žijú občania Európskej únie, ale aj zdrojom informácií, ktoré po festivale pracovníci lokálnych televízií z týchto krajín prinášajú občanom miest, v ktorých žijú a pracujú. A to je možno aj najvýznamnejší vklad festivalu v rámci rozširovania Európskej únie,“ dopĺňa Děkanovská.

Zdroj: tlačová správa

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*