Global Logic bude investovať 2mil. USD do vývojového centra Košiciach

Deväť  krajín na troch kontinentoch, 24 pobočiek vo významných svetových ekonomických a finančných centrách, vyše 8000 zamestnancov, tisíce  projektov počas takmer 15 rokov pôsobenia na trhu. To sú základné informácie o spoločnosti GlobalLogic, giganta a medzinárodného lídra v oblasti softvérového Výskumu a vývoja (Research & Development), ktorá ponúka zaujímavé pracovné príležitosti pre celý východ.

Strihanie-pásky-2V júni tohto roku vedenie spoločnosti GlobalLogic v americkom Silicon Valley oznámilo otvorenie nového vývojového centra v Košiciach. Ivan Hruška, ktorý má dlhoročné skúsenosti v odbore, bol menovaný za manažéra zodpovedného za expanziu GlobalLogic-u v strednej a východnej Európe.

GlobalLogic riadi celý cyklus vývoja softvérových produktov. Využíva svoje odborné znalosti zo špecifických doménových oblastí, ako aj skúsenosti z mnohých priemyselných odvetví na to, aby pomohol stovkám spoločností uviesť na trh produkty, ktoré sú definované jeho potrebami. „GlobalLogic stojí za množstvom najuznávanejších technologických produktov dneška. Škála je skutočne široká – od silných nástrojov na editáciu médií (prácu so zvukom a obrazom) až po životy zachraňujúce lekárske prístroje“ – vysvetľuje Ajmal Noorani, senior viceprezident pre business development.

Spoločnosť GlobalLogic, líder v oblasti softvérového výskumu a vývoja a správy systémov,  poskytuje služby týkajúce sa inovácií produktového inžinierstva,  „content“ manažmentu prostredníctvom svojich vývojových  a dizajnových centier v rámci Spojených štátov, Spojeného kráľovstva, Argentíny, Slovenska, Ukrajiny, Izraelu, Indie a Číny. „GlobalLogic spolupracuje tak s technologickými spoločnosťami, ako aj so spoločnosťami, ktorých fungovanie umožňujú práve informačné a telekomunikačné technológie – a to od maličkých začínajúcich firiem po gigantov v tomto priemysle. Ročne tak dodáva viac než 1500 projektov, čo predstavuje približne 250 mil. USD obratu firmy. Našimi zákazníkmi sú spoločnosti ako ORACLE, HP, COCA-COLA, AVID, SKY…,” uviedol SVP pre Busienss development, Ajmal Noorani.

Naše pôsobenie rozširujeme s cieľom kontinuálneho rastu spoločnosti na kľúčových trhoch vo svete. Práve Slovensko a jeho nové košické centrum je dôkazom našej expandujúcej sa stratégie v  strednej Európe, keď  ponúkame klientom vysoko kvalifikovaných inžinierov.  Som plne presvedčený, že Ivan Hruška a jeho manažérsky a vývojársky tím, ktorý začal budovať  v júni tohto roku v Košickom regióne, bude upevňovať pozíciu firmy na európskom trhu, “ hovorí ďalej Ajmal Noorani

Nové centrum v Košiciach bude poskytovať príležitosť na rast spoločnosti, ktorý úzko súvisí s potrebami  klientov a ich globálnym vývojom produktov.  Podľa Ivana Hrušku Slovensko patrí medzi krajiny s najrýchlejšie sa rozvíjajúcim IT sektorom v Európe. Má veľkú silu vo vede a výskume a  inováciách v technologickom sektore. Navyše, Košický samosprávny kraj a mesto Košice sa spájajú s IT Valley, čo prispieva k zlepšeniu vzdelávacieho systému v regióne. Hruška  hovorí: „Musím zdôrazniť, že inovácie, veda a výskum sú jednoducho v DNA GlobalLogic-u. Preto si myslím, že aj GlobalLogic môže prispieť zaujímavými pracovnými príležitosťami k tomuto procesu.“

GlobalLogic preinvestuje v Košiciach v horizonte dvoch rokov 2 milióny USD a ponúkne prácu minimálne 200 IT špecialistom, ktorí ovládajú iOS, C++, C#, Java, .NET, Android.  Ide predovšetkým o softvérových vývojárov, architektov, projektových  manažérov, tech – lídrov a IT odborníkov s vertikálnym know-how v oblastiach zdravotníctva, automobilového priemyslu, telekomunikácií či Hi-Tech. Naším dlhodobým cieľom je vybudovať centrum s 500 vývojármi v horizonte piatich rokov.

Spoločnosť GlobalLogic je výnimočná v tom, že patrí medzi globálne najzaujímavejších zamestnávateľov z hľadiska kvalitného zázemia, pracovnej rôznorodosti, kultúry firmy či otvorenej komunikácie. „Chceme byť najlepším IT zamestnávateľom v regióne. Momentálne zamestnávame 60 IT špecialistov a ako bolo spomenuté, do dvoch rokov očakávame, že stav sa minimálne  strojnásobí. Čo sa týka  samotnej náročnosti práce, sme na špičke pyramídy medzi IT spoločnosťami,“ rozvíja úvahy Marek Antal, viceprezident pre Delivery.

Hruška dodáva: „Naši dizajnéri a inžinieri sa rozhodujú pre prácu v GlobalLogic-u na základe širokých možností, ktoré im firma ponúka.  Spájame kontinenty, krajiny, mestá….Aj Košice sa stávajú miestom prepájania. Naším cieľom je vybudovať tzv. „delivery“ možnosti pre centrálnu a východnú Európu. Máme pobočku na Ukrajine, na Slovensku.  Budeme pokračovať ďalej v regióne strednej Európy, uvažujeme o Poľsku, Čechách, možno Rumunsku. Náš záujem je ponúknuť prácu viac ako tisícke vývojárov v regióne strednej Európy. Okrem toho sa budeme snažiť úzko spolupracovať s komunitou, školstvom a pomáhať pri zvýšení kvality vzdelávania nielen žiakov, ale aj učiteľov na všetkých úrovniach školstva.“

O spoločnosti GlobalLogic

GlobalLogic je vedúcou spoločnosťou na poli poskytovania služieb pri vývoji produktov počas celého ich životného cyklu, ktorá zlučuje hlboké doménové vedomosti  a skúsenosti z mnohých priemyselných odvetví a na celom svete tak prepája výrobcov s ich trhmi. Využíva znalosti získané pri práci na inovatívnych produktoch a disruptívnych technológiách, úzko spolupracuje so zákazníkmi a ukazuje im, ako sa zo strategického výskumu a rozvoja môže stať nástroj na riadenie ich budúcnosti. Zo svojej centrály v Spojených štátoch riadi spoločnosť GlobalLogic dizajnové a inžinierske centrá po celom svete a šíri výhody svojej autentickej globálnej prítomnosti medzi zákazníkov na poli digitálnych médií, elektroniky, zdravotníckej starostlivosti, infraštruktúry, financií, maloobchodu a telekomunikačného priemyslu. Spoločnosť pracuje so začínajúcimi firmami i lídrami v tomto priemysle, vrátane mnohých svetových hardvérových, softvérových a spotrebiteľských značiek.

GlobalLogic je obchodnou značkou spoločnosti GlobalLogic. Všetky ostatné značky a názvy produktov či služieb sú alebo môžu byť obchodnými značkami či servisnými značkami ich jednotlivých majiteľov.

TK-spikri

PC-IH_TS_AN

PC_Thatcher-Scharpf

Ajmal-Noorani-a-Thatcher-Scharpf

 tlačová správa

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*