Tím Castrol Honda sa vracia do svetového šampionátu superbikov.

18. január 2011 – Tím Castrol Honda sa po dnešnom predstavení najnovšej zostavy vracia do svetového šampionátu superbikov. Sponzorom tímu Honda na nadchádzajúcu sezónu 2011 je svetový výrobca mazív.

Hviezdami nového tímu sú jazdci Jonathan Rea a Ruben Xaus, ktorí sa predstavili v kampani propagujúcej stroj Honda CBR1000RR Fireblade. Za vedenie tímu je zodpovedná holandská spoločnosť Ten Kate Racing, ktorá zaisťuje aktivity značky Honda vo svetovom pohári superbikov už od roku 2004.

Spolupráca spoločnosti Castrol so značkou Honda v oblasti motocyklového športu siaha až k prvej účasti japonského výrobcu v pretekoch Isle of Man TT v roku 1959. V roku 2009 obe firmy oslávili 50 rokov vzájomnej spolupráce v oblasti motoristického športu.

V posledných rokoch, kedy firma Castrol podporovala aktivity značky Honda vo svetovom pohári superbikov, sa tímu Castrol Honda podarilo získať neuveriteľné tri svetové tituly – John Kocinski uspel v roku 1997 a potom v rokoch 2000 a 2002 dvakrát zažiaril americký jazdec Colin Edwards.

Pre dvadsaťtriročného Jonathana Reu bude nová sezóna, ktorá začína 27. februára v austrálskom Phillip Islande, už treťou sezónou vo svetovom šampionáte superbikov. Tento jazdec pôvodom zo Severného Írska skončil v roku 2009 celkovo na piatom mieste. Behom roka dvakrát zvíťazil a rovnaký výsledok zopakoval aj v minulej sezóne, kedy v šampionáte skončil celkovo na štvrtom mieste.

Ruben Xaus svetový šampionát superbikov po prvýkrát dokončil v roku 1998 a do roku 2003 sa prepracoval až na celkové druhé miesto. Potom na dva roky odišiel do MotoGP. Tento 32-ročný katalánsky jazdec vo svojej kariére 11-krát zvíťazil a 35-krát sa umiestnil na stupňoch víťazov.

Ronald ten Kate – manažér, Castrol Honda World Superbike Team: „Keď pred mnohými rokmi naše aktivity v oblasti svetového šampionátu začínali, všetci v padoku chceli dosiahnuť profesionálne a výkonnostne štandardy Castrol Honda. Je pre nás cťou, že môžeme pod týmto známym a úspešným názvom súťažiť a sme poctení, že teraz máme možnosť nasledovať kroky tímu, ktorý sme v minulosti tak obdivovali. Môžete si byť istí, že každý v organizácii Ten Kate Racing – jazdci, mechanici i dielenskí pracovníci – budú na tejto skvelej novej fáze účasti vo svetovom šampionáte superbikov na 100 % zainteresovaní.\“

Jonathan Rea – #4: „Jednou z mojich hlavných inšpirácii pre kariéru pretekárskeho jazdca bolo sledovať boj jazdcov tímu Castrol Honda Colina Edwardsa s Troyom Baylissom o titul majstra vo svetovom šampionáte superbikov v sezóne 2002. Je pre mňa skutočnou poctou, že v sezóne 2011 môžem tieto známe farby zastupovať aj ja a urobím všetko pre to, aby som dokázal zopakovať to, čo Colin pre tím Castrol Honda urobil. Myslím, že stroj vyzerá fantasticky a viem, že technici v dielňach Ten Kate na jeho technickom vývoji od konca minulej sezóny skutočne tvrdo pracovali. Preto sa už začiatku seriálu nemôžem dočkať.“

Ruben Xaus – #111: „Po mnohých rokoch účasti vo svetovom šampionáte je pre mňa príjemné a dôležité, že sa môžem zapojiť do veľkého projektu, akým nový tím Castrol Honda bezpochyby je. Najväčší výrobca motocyklov na svete sa spojil s jedným z najväčších výrobcov mazív a spoločne podporujú tím Ten Kate, ktorý za dobu svojej existencie dosiahol veľa úspechov a mnoho svetových titulov. To vše vytvára zaujímavú a mimoriadne atraktívnu kombináciu. Ja osobne urobím všetko pre to, aby partnerstvo značky Castrol a strojov Honda CBR1000RR bolo v roku 2011 korunované úspechom.“

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*